Posiadanie własnego domu wymaga nieustannych napraw i modernizacji, by nasze życie było komfortowe i pozbawione niepotrzebnych kosztów. Jednym z polecanych sposobów na ograniczenie kosztów prowadzenia domu lub firmy, jest fotowoltaika. Zachęcamy do zapoznania się z tematem paneli fotowoltaicznych, być może zechcesz je mieć! Jesteśmy pewni, że spodoba Ci się nasza oferta.

>>> Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną? Skontaktuj się z Ekspertem PV! <<<

Systemy fotowoltaiczne – co to jest?

Wykorzystywanie energii słonecznej do pozyskiwania energii – brzmi bardziej znajomo? Instalacje fotowoltaiczne opierają się właśnie na tej zasadzie. Wykonane ze specjalnych płyt ułożonych równolegle, tak zwane panele fotowoltaiczne odbierają promieniowanie słoneczne i przekształcają w energię. Odbywa się to dzięki materiałom, z których panele są wykonane. Ogniwa fotowoltaiczne wykonane z modułów mono lub polikrystalicznych przemieniają pozyskaną energię w prąd stały. Padające na ogniwo światło słoneczne tworzą energię elektromagnetyczną, która w wyniku różnicy potencjałów generuje powstawanie prądu elektrycznego. Naturalnie wymaga on dalszego przetworzenia. Takie działanie jest konieczne, ponieważ sprzęty w domu zasila prąd zmienny. Nie przekształcenie pozyskanej z paneli fotowoltaicznych energii skończy się awarią i zniszczeniem przedmiotów podłączonych do sieci elektrycznej w domu. Na szczęście wie o tym każda profesjonalna firma, więc to się nie zdarzy!

Instalacje fotowoltaiczne, by w pełni korzystały z promieniowania słonecznego, najlepiej montować na dachu. Specjalne ogniwa fotowoltaiczne generują pozyskanie energii elektrycznej dzięki mocy słońca, a podłączenie instalacji do sieci w domu umożliwia korzystanie z tak uzyskanego prądu. W miejscach o niskiej zabudowie i niewielkim zalesieniu instalacje fotowoltaiczne można montować również na ziemi, jednak Albertów Śląsk nie ma zbyt wielu możliwości tego typu, a przynajmniej nie w centrum. Panele solarne na dachu są więc najpowszechniejszą praktyką, zwłaszcza że o stały dostęp do światła słonecznego jest w Polsce trudniej, szczególnie w okresie zimowym. Jednak nawet w czasie zimy systemy fotowoltaiczne działają sprawnie i umożliwiają pozyskiwanie energii elektrycznej na satysfakcjonującym poziomie.

Co daje fotowoltaika? Wielu zainteresują z pewnością znacznie niższe rachunki za prąd. Nawet w warunkach naszego klimatu, panele fotowoltaiczne są w stanie obniżyć rachunki za energię elektryczną do tego stopnia, że przeciętne faktury będą wynosiły około 50 zł. Jeśli porównamy to z kosztami za energię elektryczną dla przeciętnej rodziny, możemy sporo zaoszczędzić w skali roku. Zaoszczędzone pieniądze lubi każdy, prawda? Dodatkowym atutem instalacji fotowoltaicznych jest ich korzystny wpływ na środowisko. Nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, tak jak węgiel, który jest głównym źródłem pozyskiwania energii w Polsce. Ponadto instalacje fotowoltaiczne nie wymagają naszej ingerencji lub kontroli w czasie działania. Są systemami zupełnie bezawaryjnymi. Prawidłowo zamontowana fotowoltaika działa doskonale nawet przez 30 lat! To niewyczerpalne źródło energii, zupełnie niezależne od cen prądu.

Wobec tego, dlaczego fotowoltaika jest rak mało popularna w kraju? Nawet Albertów Śląsk nie posiada wiele instalacji tego typu, a jest przecież jednym z najnowocześniejszych miast. Cóż, Albertów Śląsk nie jest na tyle bogata, by każdy mógł mieć panele fotowoltaiczne u siebie w domu. Koszt fotowoltaiki zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. Ciężko taką sumę wyciągnąć z kieszeni wobec perspektywy zaoszczędzenia kilkuset złotych miesięcznie. Czy instalacje fotowoltaiczne są w ogóle opłacalne? Jasne, że tak. Chociaż na zwrot kosztów trzeba trochę poczekać. Prawdziwe oszczędności zaczynają się po około 10 latach od montażu instalacji. Patrząc z perspektywy krótkoterminowej, nie ma się ochoty na taki wydatek. Jednak jeżeli chcesz, by rachunki były trwale niższe, oraz by Twoje dzieci mogły mieć więcej pieniędzy dla siebie, warto! Zwłaszcza że można postarać się o dofinansowanie.

>> Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną? Skontaktuj się z Ekspertem PV! <<<

Panele fotowoltaiczne – dofinansowanie

Wobec tak wysokich kosztów, z jakimi wiąże się fotowoltaika na początku, możemy liczyć na dodatkowe finansowanie inwestycji. Nie dzieje się tak bez przyczyny. Ze względu na dużą emisję szkodliwych substancji, które w dużej mierze powodują kopalnie węgla, Polska jest na czarnej liście Unii Europejskiej. Może to zbyt mocno powiedziane, ale tak czy inaczej, do 2020 musimy emitować mniej dwutlenku węgla i wyposażyć kraj w odnawialne źródła energii, takie jak wiatraki i instalacje fotowoltaiczne. Obecnie zaledwie 11 procent energii pochodzi ze źródeł dobrych dla środowiska. Pozostał rok, by statystyki urosły do 15%. Wydaje się to niewielką liczbą, taki skok o 4 punkty procentowe, ale w praktyce jest to dość trudne i kosztowne. Stąd dodatkowe finansowanie fotowoltaiki dla osób prywatnych! Kto może uzyskać taką pomoc ze strony państwa? Każdy! Jedyną przeszkodę może stanowić to, że zwrot części kosztów następuje dopiero po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej. To wiąże się najczęściej z koniecznością wzięcia kredytu, jednak nie martw się. Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania od państwa, dlatego możesz mieć pewność, że część zainwestowanych przez Ciebie pieniędzy zostanie zwrócona.

Fotowoltaika zwraca się po około 7 latach, biorąc pod uwagę dofinansowanie. Kwoty na dofinansowanie paneli fotowoltaicznych posiadają różne instytucje państwowe, głównie te, które zajmują się troską o środowisko. Dowiedz się, jakie programy obowiązują w Twoim mieście. Do jednych z najbardziej znanych programów wspierających instalacje przyjazne środowisku należą: Czyste powietrze 2020 oraz Mój prąd. Warto sprawdzić wszystkie oferty, by otrzymać jak najwyższą kwotę dofinansowania. Z dodatkowych pieniędzy mogą skorzystać nie tylko osoby prywatne, ale również firmy czy całe spółki mieszkaniowe. W ostatnim przypadku, kiedy rata rozkłada się na dużą liczbę osób, rozwiązanie to jest szczególnie korzystne.

Instalacje korzystające z energii słonecznej są coraz popularniejsze w kraju, mimo ceny. Gdyby większość spółdzielni czy firm zdecydowała się na inwestycję tego rodzaju, Polska mogłaby być krajem jeszcze bardziej nowoczesnym i przyjaznym środowisku. Małe kroki, wielkie osiągnięcia. Potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości. Rozsądne rozwiązania i inwestycje z pewnością zaprocentują w przyszłości.

>> Jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną? Skontaktuj się z Ekspertem PV! <<<

Montaż instalacji fotowoltaicznych, Albertów Śląsk – nasza oferta

Być może w przyszłości lub już teraz zainteresowała Cię fotowoltaika. Albertów Śląsk  ma wiele ofert od firm zajmujących się montażem systemów fotowoltaicznych. My również się tym zajmujemy! Nasze realizacje są warte Twojej uwagi, bo jesteśmy najlepsi na rynku! Strona główna pokieruje Cię do wszystkich szczegółów i informacji na temat naszej oferty, koniecznie tam zajrzyj. Tymczasem przedstawimy kilka informacji w skrócie. Dlaczego warto nas wybrać?

  • Profesjonalny montaż instalacji od początku do końca. Pomożemy wybrać najlepsze materiały i załatwić finansowanie od państwa.
  • Nasze realizacje zawsze przeprowadzane są w terminie, szybko i sprawnie!
  • Korzystamy tylko ze sprawdzonych materiałów.
  • Pracownicy firmy są doskonale wykwalifikowani i bardzo chętnie odpowiedzą na nurtujące Cię pytania!
  • Oferta dobra dla każdego, staramy się, by realizacje były korzystne cenowo. Jesteśmy konkurencyjną firmą na rynku usług budowlanych.

Szczegółowa oferta zależy od indywidualnych czynników, z jakimi wiąże się montaż instalacji tego typu, jakim jest fotowoltaika. Albertów Śląsk posiada zróżnicowane budownictwo, a rodzaj dachu i kąt nachylenia również ma znaczenie dla paneli solarnych. Istotny jest również rodzaj materiałów. Panele monokrystaliczne są droższe od polikrystalicznych, a działają niemal tak samo wydajnie. Cena zależna jest także od tego, ile energii elektrycznej jest w stanie zapewnić nam fotowoltaika. Albertów Śląsk z pewnością ma duże zapotrzebowanie na prąd w każdym domu, czy firmie. Nie opłaca się zatem decydować na najtańsze panele, które mogą być niewystarczająco wydajne w stosunku do potrzeb. Przeciętnie montaż instalacji fotowoltaicznej trwa od jednego do dwóch dni. Nie potrzeba wielu tygodni i nie tworzy się również bałaganu. Sprawna ekipa (taka, jak nasza) szybko i poprawnie zamontuje panele, które posłużą Ci przez wiele lat i pozwolą znacznie ograniczyć wydatki za prąd. Ponadto, czy wiedziałeś, że dom z fotowoltaiką ma znacznie wyższą wartość rynkową? Fotowoltaika to długoterminowe korzyści, bez wzgledu na to, czy Twoją okolicą jest Albertów Śląsk, czy inne miasto.

Nie martw się, nie musisz znać się na tym wszystkim. Od tego jesteśmy my. Zadzwoń lub napisz e-mail, a z pewnością odezwiemy się w ciągu kilku dni. Zasięg naszego działania to Albertów Śląsk i okolice. Dojedziemy, gdzie trzeba! Zachęcamy również do czytania zakładki aktualności, która pozwoli Ci być na bieżąco. Systemy fotowoltaiczne może nie są tanie, ale gwarantują korzyści, które z pewnością odczujesz. Obecne dotacje od państwa stanowią bardzo korzystny dodatek do tej oferty, a nie wiadomo, jak długo będą dostępne. Przewidziane na następne lata dotacje obejmują okres od 2020 do 2022 roku. O kredyty i pożyczki trzeba zatem starać się już teraz, by mieć szansę na przyszły zwrot części kosztów. We wszystkim Ci pomożemy, tylko daj nam taką możliwość i skontaktuj się z centrum obsługi klienta. Możesz być pewny całkowitego zadowolenia z naszych usług. Jesteśmy profesjonalni, praktyczni i pomocni. Idealna ekipa dla każdego!