Nowoczesne budownictwo to połączenie wygody i oszczędności. Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego dostawcy energii elektrycznej. Inwestycja w energię odnawialną pozwala na późniejsze obniżenie comiesięcznych kosztów. Jaką zatem należy wybrać usługę — zakup paneli fotowoltaicznych czy skorzystanie z usługi abonamentu?

Czym jest fotowoltaika?

Pojęcie fotowoltaiki na stałe funkcjonuje w magazynach i programach dotyczących budowy domów. Choć z pozoru wydaje się niezrozumiałe i obce, oznacza korzystanie z energii słonecznej za pomocą specjalnej instalacji fotowoltaicznej. Pozwala ona na produkcję słonecznej energii elektrycznej, co umożliwienie obniżenie kosztów oraz pozwala zadbać o środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli fotowoltaicznych, z których każdy produkuje prąd o mocy rocznej do 1000 kWh z 1 kWp. To bardzo istotne, gdyż przeciętna rodzina posiadająca dom jednorodzinny zużywa 4000-6000 kWh rocznie. Szacuje się jednak, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi istotny wzrost zapotrzebowania na energię, które wynieść może do 100000 kWh na rok. Pozwala to na obniżenie cen prądu i częściowe oszczędności w tym zakresie związane z przekazywaniem nadmiaru otrzymywanej energii do sieci energetycznej.

Formy zakupu instalacji fotowoltaicznej

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które w swojej ofercie posiadają panele fotowoltaiczne. Większość z nich wymaga jednak, aby sfinansować całość inwestycji gotówką lub za pomocą kredytu. W takim przypadku koszt jest jednorazowy, jednak dość wysoki. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z dopłat do instalacji przydomowej, której odbiorcą może być firma lub osoba prywatna. Dostawcy fotowoltaiki, tacy jak Columbus Energy wychodzą jednak na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, wprowadzając do swojej oferty fotowoltaiczny abonament. Abonament to miesięczna opłatą za usługę, która jest dostępna dla każdego klienta. Dzięki temu można korzystać z zalet fotowoltaiki bez jednorazowego, wysokiego wydatku finansowego.

Abonament na fotowoltaike – co to jest?

Dzięki szerokiemu dostępowi do informacji na temat odnawialnych źródeł energii coraz więcej osób pragnie zminimalizować swój rachunek za energię elektryczną. Montaż instalacji dostosowanej do twoich potrzeb pozwala na zaoszczędzeniu sporej kwoty, co pozwala na późniejsze bez kosztowe użytkowanie prądu. Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy nie chcą, aby zakup paneli finansowany był przez kredyt, czy jednorazowy wydatek środków finansowych, polska firma Columbus Energy wprowadziła abonament .

Abonament ten pozwala na zakup fotowoltaiki znajdującej się w ofercie Columbus Energy na własność, przy minimalnych opłatach miesięcznych. Dzięki zastosowaniu tej oferty oraz szerokiemu dostępowi do informacji fotowoltaika może obniżyć miesięczny rachunek za prąd.

Abonament z Columbus Energy to comiesięczny koszt spłacanych rat. Już pierwszy rok użytkowania pozwala na minimalizację poniesionych kosztów, w zależności od wybranego planu ratalnego. W ofercie dostępne są panele, których moc określana jest na poziomie jednostkowym od 10 kW na 1 kWh. Rok po roku korzystanie z paneli pozwala na zaoszczędzenie sporej kwoty środków finansowych. Posiadając abonament na fotowoltaikę, po kilku latach panele w abonamencie całkowicie przechodzą na własność użytkownika.

Jak można skorzystać z usługi abonamentu? Przyszły inwestor, po zdecydowaniu się na montaż tych paneli, powinien zapoznać się z kosztami działania (cena zakupu paneli oraz montażu). Tej postaci Informacje można uzyskać , kontaktując się z przedstawicielami konkretnej firmy, którzy na podstawie dostępnych danych określą odpowiednie warunki finansowania instytucji. Co więcej, zaprojektują taką instalację, której moc będzie najkorzystniejsza. Wśród zmiennych branych pod uwagę przez przedstawiciela jest także średnia możliwość przekazania energii do sieci energetycznej, a co za tym idzie potencjalnej zniżki w opłacie za zużyte z niej w późniejszym okresie kWh. Jeśli zdecydujemy się na obniżenie rachunków, wybierając abonament, gwarantowane jest najniższe, możliwe oprocentowanie na dany rok.

Korzyści z abonamentu na fotowoltaikę – jakie Korzyści z abonamentu na fotowoltaikę - jakie

Korzyści z abonamentu na fotowoltaikę można podzielić na trzy kategorie. Po pierwsze są to korzyści finansowe. Abonament pozwala na zmniejszenie wysokości rachunków. Jednocześnie abonament sam w sobie jest bardzo wygodną formą finansowania zakupu paneli. Inwestor nie musi brać kredytu, czy wydawać wszystkich oszczędności, a spokojnie płaci sobie miesięczne opłaty w ramach abonamentu, co jest znacznie wygodniejsze.

Po drugie abonament na fotowoltaikę mają dzisiaj w swojej ofercie najbardziej innowacyjni i solidni producenci oraz dostawcy paneli. To sprawia, że w ramach abonamentu inwestor ma możliwość nabycia najlepszych rynkowo paneli.

Po trzecie abonament może być udzielony nie tylko na panele, ale również i na elementy dodatkowe. Klienci mogę zakupić w ramach abonamentu nie tylko podstawowe warianty urządzeń, ale i nowe rozwiązania związane z wykończeniem paneli. Z roku na rok coraz popularniejsze stają się panele, które nawiązują do kolorów dachów na nieruchomościach. To sprawia, że montując takie panele, inwestor ma także gwarancję podniesienia walorów wizualnych swojego domu.

Jeśli zatem chcemy, aby w przyszłości nasza nieruchomość była samowystarczalna, warto zastanowić się nad skorzystaniem z abonamentu fotowoltaicznego. Z roku na rok rośnie liczba osób, które wybierają to rozwiązanie. To najlepsze potwierdzenie jego zalet.