Longi solar to firma, która od dłuższego czasu wypracowuje doskonałe wyniki w produkcji, sprzedaży modułów fotowoltaicznych. W I kwartale 2019 potwierdzono, że jest światowym liderem w tym zakresie. W 2018 roku udział Longi solar w światowej produkcji monokrystalicznych wafli krzemowych był na poziomie prawie 40%. Firma jest także liderem jakości, cena jej modułów jest adekwatna do ich innowacyjności. Poniżej przedstawiamy, jakie sprzedaje produkty i z czego wynika jej dzisiejsza pozycja rynkowa.

Longi solar – działalność, wartości, cele

Longi solar to światowy producent innowacyjnych modułów fotowoltaicznych. W swojej działalności we wszystkich latach podmiot był i nadal jest skoncentrowany na innowacjach. W profilu działalności tego przedsiębiorstwa w zakresie tworzonych solar widać pewne wartości dominujące, tj. wydajność, jakość, sprawność, innowacyjność. Longi solar aktywnie inwestuje w działalność badawczą, rozwojową. Cały czas poszukuje wydajnych technologii monokrystalicznych. Potwierdza to fakt, że przykładowo w roku 2018 firma prawie 10% swoich przychodów (ponad 100 mld $) przeznaczyła na te cele. Kierownictwo firmy otwarcie przyznaje w wywiadach prasowych, że „Longi Solar odkrywa wartość produktów PERC w ostatnich latach i stale przesuwa granice technologii (…). Nowy przełom w wydajności konwersji modułów tym razem dowodzi jeszcze większej wydajności PERC. Jesteśmy przekonani, że PERC zwiększy swoje możliwości techniczne w ciągu najbliższych trzech lat”.

Longi solar cały czas podnosi wydajność paneli – co to oznacza?

Sprzedawane przez tego producenta panele, mają dobre parametry ogniw. Zadziwia ich wysoka wydajność, sprawność działania. Oprócz doskonałych parametrów wydajności są odporne na zniszczenia, a ich cena racjonalna w stosunku do właściwości. Ten producent ustawicznie doskonali także inne parametry swoich wyrobów. Dzięki temu ich zakup i montaż to gwarancja nabycia sprzętu niezawodnego, doskonale pracującego w każdych warunkach. Co będzie dalej? Longi solar jako producent ma ambitne plany i wizje. Niewykluczone, że już za kilka lat wprowadzi na rynek pierwsze, hiper innowacyjne modele paneli, których wydajność będzie tak wysoka, że dzięki temu cała instalacja fotowoltaiczna przy domu nie będzie musiała składać się z kilkunastu, a starczy jedynie kilka paneli. Ta działalność badawcza, poszukiwanie nowszych technologii, na której skupia się Longi Solar jako producent, wyznacza nowe granice fotowoltaiki i docelowo prowadzi do obniżenia kosztów nabycia ogniw, paneli, akcesoriów towarzyszących. Eksperci ds. fotowoltaiki przekonują, że jest możliwe, że etapowo ten producent zmieni całkowicie dotychczasowe trendy, produkty na światowym rynku. Wymiernym skutkiem jego działalności jest również to, że inne (konkurencyjne firmy) również wykazują większe zainteresowanie badaniami.

Czy warto dokonać zakupu moduł od producenta Longi Solar?

Zdecydowanie tak. Na pewno dzięki działalności badawczej, ten producent oferuje najlepsze rynkowo panele. Można to łatwo zweryfikować, porównując jego panel pod względem parametrów, z analogicznym od konkurencji. Także liczne badania rynkowe, raporty, rankingi potwierdzają, że panel słoneczny od Longi Solar ma najlepsze parametry, ponadprzeciętną sprawność działania. Jego cena jest umiarkowana, miarodajna do walorów. Zainteresowane strony zakupem produktów, jakie oferuje ten producent, powinny w pierwszej kolejności poszukać wiarygodnych firm na polskim rynku, które mają jego produkty w ofercie, a ich cena jest rozsądna. Do takich firm należy Columbus Energy. Firma już przy pierwszym kontakcie udostępnia informacje, jaka jest cena modułu, jego parametry, jakie koszty instalacji przez monterów z Columbus Energy. Strony mogą więc bardzo szybko znaleźć moduły tego producenta, nawiązać współpracę z doświadczonymi ekspertami w montażu. Jeśli jednak zainteresowani nadal mają obiekcję, czy wybrać te moduły, w celu rozwiania ewentualnych wątpliwości, warto poszukać dalszych opinii. Tutaj strony zainteresowane mogą skorzystać np. z profesjonalnych forów, gdzie Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami z nabywaniem, montażem paneli różnych marek. Dobrym rozwiązaniem jest też system rekomendacji. Jest to pozyskanie o panelach, jakie tworzy ten producent, informacji na grupach dyskusyjnych w mediach społecznościowych, czy od bliskich osób, które je zakupiły, stosują. To najprostsza droga do celu – poznania, jak panele działają naprawdę.

Podsumowując, należy stwierdzić, że Longi solar to producent, który posiada dobre opinie rynkowe, jest liderem produkcji, sprzedaży modułów fotowoltaicznych. Cena jego produktów jest miarodajna. Im bardziej innowacyjny model, tym jego cena jest wyższa. Zawsze jednak cena jest współmierna do walorów sprzętu. Analizowany producent aktywnie inwestuje w badania i rozwój w dziedzinie fotowoltaiki. W tym celu corocznie część swoich przychodów przeznacza na poszukiwanie nowych technologii. Takie nastawianie sprawia, że dzisiaj eksperci przewidują, że już niedługo tenże producent jeszcze bardziej zrewolucjonizuje rynek. Na polskim rynku m.in. Columbus Energy sprzedaje tworzone przez niego moduły. Ich cena wraz z kosztem montażu to wydatek warty zrealizowania. Można wiele zyskać, a dotychczasowi inwestorzy z wyboru w tym zakresie są bardzo zadowoleni.