Na polskim rynku działa wielu producentów, oferujących panele, jako produkt o maksymalnej wydajności w swojej ofercie. Wśród nich funkcjonuje firma SELFA PV. Jest to podmiot o wieloletniej tradycji działalności, od 1932 roku. Sprawdź, jakie moduły fotowoltaiczne podmiot ten ma w swojej ofercie i czy warto je nabyć.

Czy panele Selfa są, jako produkt najlepsze, o maksymalnej wydajności?

Zgadzam się, że to określenie jest właściwe. To producent od lat zaangażowany w dostarczanie rozwiązań fotowoltaicznych, który cały czas doskonali swoją ofertę. Pod względem wolumenu tej postaci produktów bezzmiennie znajduje się w czołówce na krajowym rynku. Jest to firma krajowa, która doskonale zna warunki geograficzne, atmosferyczne Polski. Toteż oferta jej modułów fotowoltaicznych pod względem parametrów (maksymalnej wydajności) jest idealnie dopasowana do polskich warunków. Możesz się o tym przekonać np. montując panele tej firmy w terenie niesprzyjającym fotowoltaice. I tak moduły będą działać dobrze, a na pewno lepiej niż te od zagranicznych producentów. Każdy produkt selfa (panel fotowoltaiczny)

Jakie ogniwa fotowoltaiczne możesz kupić od firmy Selfa?

Firma Selfa (lider modułów fotowoltaicznych ma w swojej ofercie różne typy baterii fotowoltaicznych. Oczywiście zarówno te polikrystaliczne, jak i monokrystaliczne. Każde z nich mają nieco inne parametry. Wśród tych modułów fotowoltaicznych bardzo dobre opinie ma panel XS60BB. Ten ostatni z wymienionych modułów ma typ ogniw monokrystaliczne ALL BLACK. Posiada bardzo dobre parametry (np. sprawność 18,7%, gwarantowany uzysk po 10 latach: 90% mocy początkowej, gwarantowany uzysk po 25 latach: aż 80% mocy początkowej). Te dane przekonują, że to produkt warty zakupu. Zwłaszcza że jego cena jest atrakcyjna: 790 zł brutto za 1 szt. Gwarancja na produkt również jest długa – 10 lat. Cechą tych modułów jest także doskonała praca w ciemne dni, gdy nasłonecznienie jest zredukowane.

Także typ SV60P. 4-270 zasługuje na wyróżnienie, chociaż to moduł Selfa polikrystaliczny. Ma takie ogniwa fotowoltaiczne (polikrystaliczne). Pod względem sprawności maksymalnej osiąga nawet wyniki typu 16-17%. W kategorii gwarancji maksymalnej producent obejmuje go 10 letnim programem gwarancyjnym. Natomiast w kategorii maksymalnej wydajności pracy po 25 latach produkt ten osiąga imponujący wynik – aż 83% mocy początkowej.

Jak więc widać, każdy produkt z kategorii ogniw fotowoltaicznych od Selfa ma dobre parametry.

Zakup paneli Selfa – krok po kroku

Kiedy przekonasz się do paneli Selfa, warto przystąpić do finalizowania ich nabycia, montażu. Jak to zrobić? W tym celu, po pierwsze wejdź na stronę producenta, wybierz interesujące cię moduły. W razie wątpliwości skieruj pytanie do producenta. W tym celu, uzupełniając formularz, zaznacz zgody na przetwarzanie danych, kontakt, wykorzystanie Twojego e-maila do wysłania odpowiedzi z ofertą, np. „zgadzam się na przetwarzanie danych (…)”, „zgadzam się na kontakt w celach marketingowych (…), „zgadzam się na komunikację elektroniczną (…)”, „zgadzam się na przesłanie plików z ofertą …(…)” itp.). Dążąc do maksymalnej wydajności zestawu fotowoltaicznego, w tym celu weź pod uwagę zakup paneli o dobrych parametrach wydajnościowych, czy ich większej liczby.

Przy finalizowaniu wyboru i zakupu paneli, warto znaleźć idealną firmę do ich zamontowania. W tym celu można zasięgnąć opinii znajomych, bliskich, którzy z takimi firmami współpracowali. Dobrym rozwiązaniem będzie też w tym celu przeglądnięcie tematycznych forów, gdzie Internauci rekomendują dobre firmy z danego np. województwa. Zadbaj, aby za montaż modułów odpowiadali ludzie doświadczeni.

Dzięki temu wszystko przebiegnie właściwie. Przy nawiązaniu współpracy z firmą, zadbaj o szczegóły. Przede wszystkim podpisz umowę, której przedmiotem będą moduły oraz ich montaż. Zweryfikuj zakres informacji zawartych w umowie. W szczególności klauzule w umowie, w których Ty, jako zleceniodawca przyjmujesz na siebie prawa, obowiązki z umowy. Będą to najczęściej klauzule tak zapisane: „zgadzam się na montaż przez….. w dniu….”, „zgadzam się na zapłatę za usługę montażu kwoty…..”, „zgadzam się na komunikację w sprawie usługi elektronicznie…”, „zgadzam się na montaż modułów metodą….”, „zgadzam się na wnoszenie reklamacji na przeprowadzony montaż modułów drogą elektroniczną za pośrednictwem ….”. Jeśli te zapisy są dla Ciebie, jako zlecającego montaż paneli fotowoltaicznych zrozumiałe, podpisuj umowę.